Обмеження на продаж і використання продуктів 1С

Місія нашої компанії - ми перетворюємо захоплення, знання, досвід і сучасні IT-технології в ефективність роботи підприємств.


Використання і придбання продуктів 1С

На сьогоднішній день немає заборони щодо використання продуктів 1С в Україні. Указ президента №133/2017 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" вводить санкції на ряд юридичних та фізичних осіб. У цьому списку опинилися три юридичні особи, які займаються розповсюдженням ліцензій 1С:Підприємство в Україні. Франчайзингова мережа 1С в Україні складається близько з 500 підприємств. Всі ці підприємства працюють на сьогоднішній день без обмежень. Продаж інформаційно-технічної підтримки (ІТС) не зупинено. Ліцензії на продукти 1С поки продаються ті, що залишилися на складах у партнерів 1С.

Безпека продукту 1С:Підприємство 

Продукт 1С:Підприємство має сертифікат відповідності виданий Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації. Крім того, питання безпеки використання програмних продуктів 1С та їх взаємодія з мережею Інтернет, як і будь-яких інших продуктів, повністю відноситься до компетенції системних адміністраторів підприємства.

Хто виробник продукту 1С?

Українське підприємство, відповідальне за поширення продукту 1С ДП "Єврософтпром", стверджує, що має всі документи на права власності продукту. Офіційне спростування цього факту не надано. Сам програмний продукт складається з двох частин: платформи 1С та конфігурації 1С. Конфігурації, які продаються в Україні, розроблені українськими фірмами франчайзі. Податки з продажу цих конфігурацій відраховуються до українського бюджету. Офіційно український правовласник 1С стверджує, що немає фінансових відносин із суб'єктами Російської Федерації. Спростувань цьому також не представлено.

Чим замінити 1С?

На сьогоднішній день в такій ціновій категорії і в ступені розвитку інфраструктури ми не бачимо аналогів продукту 1С на українському ринку. На розробку такого аналога потрібен час і фінансування. На нашу думку, рішення РНБО необґрунтоване і несвоєчасне. Результатом його буде не зміцнення безпеки України, а дестабілізація і без цього складного економічного стану країни. Не дивлячись на декларування європейських цінностей, така деструктивна політика явно суперечить європейським практикам. З огляду на такі непередбачені дії керівництва країни, інвестування у високотехнологічні проекти найближчим часом буде припинятися. Зручність і економічна обґрунтованість роботи в системах 1С може бути підтверджена поширеним використанням цих систем серед українських підприємств в Європейських країнах. У таких країнах як в Польщі, Чехії, Румунії, Німеччині ринок програм для інформатизації бізнесу не монополізований і дуже насичений. Проте програми 1С серед українських підприємств там користуються великим попитом.

Повернутися до списку