Автоматизація ПРАТ «Волинь-АВТО»

Автоматизація ПРАТ «Волинь-АВТО»

Місія нашої компанії - ми перетворюємо наші захоплення, знання, досвід та сучасні IT-технології в ефективність роботи підприємств.


Автоматизація ПРАТ «Волинь-АВТО»

Характеристики
Категория:
Автоматизація автосервісу
Описание проекта
Про компанію

ПАТ «Волинь-АВТО» – це сучасне, модернізоване автосервісне підприємство європейського рівня. Є частиною корпорації Укр-АВТО, заснованої ще у 1960р. За часів перебудови та глобальних реформ, управління було реорганізовано в Українське орендне виробниче об’єднання «Автосервіс», у складі якого вже було 25 обласних підприємств, 7 регіональних центрів, 280 СТО і 90 автомагазинів. У 1992р. сталися найважливіші структурні перетворення українського автомобільного гіганта, що вилилися у створення «Укр-АВТО». Основними видами діяльності компанії є ремонт автомобілів, продаж автозапчастин, сервісні послуги.

Проблеми клієнта, на підставі яких були поставлені цілі автоматизації

Головною проблемою компанії стала відсутність фінансової комунікації між філіями та поєднання різних напрямків діяльності. Тому у 2005р. керівництвом компанії було прийняте рішення, що всі філії повинні перейти на одну систему. Конфігурація була підготовлена для торгових операцій силами Укр-АВТО. Бухгалтерський звіт, заробітна плата, синхронізація систем – це стало нашим завданням.

Історія впровадження

Впровадження основної конфігурації успішно відбулося у 2005р. Наступним кроком була презентація розробки для контролю та звітності за напрямками діяльності, яка була успішно прийнята керівництвом. Попередньо для вирішення даної проблеми розглядався випадок створення окремих юридичних осіб для кожного напрямку діяльності (продаж та ремонт мерседесів, продаж та ремонт групи автомобілів фольксваген і т.д.). Нам вдалося запровадити систему завдяки якій була отримана фінансова звітність окремо по кожному напрямку діяльності компанії.

Результати впровадження

Для ремонту автомобіля клієнт звертається в стіл замовлень, де реєструється документ "Заказ-наряд". В цьому документі фіксується номер шасі, пробіг автомобіля, візуальний стан (видимі пошкодження) та вузли автомобіля, що потребують ремонту зі слів клієнта. Згідно цього документу автомобіль пропускають в ремонтну зону. Та надалі всі використані запчастини та виконані майстром роботи розподіляються по "Заказ-нарядам". Завершення робіт виконується закриттям даного документу, при цьому створюється загальна калькуляція по використанню запчастин та виконанню робіт для клієнта. Авто покидає ремонтну зону при відповідних відмітках в документі "Заказ-наряд".
Відповідно до зафіксованих робіт, виконаних для клієнта, програма нараховує відрядну заробітну плату співробітникам. Всі оперативні документи фіксуються в бухгалтерському обліку. Для зручного користування "Заказ-нарядами" розроблене спеціальне робоче місце. Також були розроблені робочі місця для відділів продажу та постачання. Крім цього було автоматизовано кафе, мийку, шиномонтаж.
Дороблено спеціальні фінансові звіти для аналізу в розрізі напрямків діяльності, автоматичної синхронізації між програмами оперативного обліку торгівлі, бухгалтерії, зарплати та кадрами.

Окупність проекту

Протягом року були автоматизовані всі філії області, що дало можливість зробити повний аналіз доцільності продажу та розвитку кожного з напрямків. Автоматизація столу замовлень значно зменшила час обслуговування, калькуляції стали прозорішими та доступними для клієнтів, що безумовно вплинуло на їх лояльність та відобразилось у збільшенні прибутків компанії. За підрахунками компанії Волинь-АВТО окупність проекту склала вісімнадцять місяців.